Bylinářský kurz na Dvoře Krasíkov - 25. - 26. června 2016

10.06.2016 15:01

Zveme vás na bylinářský víkend k nám, na Dvůr Krasíkov a do krásných lesů a rozkvetlých luk v jeho okolí.
Projdeme s vámi alespoň malou část rozsáhlého světa bylinek, jejich sběru a použití jak v kuchyni, tak při léčbě. A co konkrétního pro vás chystáme? V rámci kurzu a času stráveného s námi vám chceme předat tyto informace a zkušenosti:

Sobota:

  • Bylinky vhodné do kuchyně a zahrady (co poroste doma, co prospívá venku)
  • Sběr a sušení bylinek, uchování
  • Jak uvařit bylinkový čaj
  • Které bylinky najdete při procházce ve volné přírodě
  • Výsadba truhlíku dle vlastní volby

Neděle:

  • Výsadba bylinkové spirály
  • Nároky bylinek na pěstování (půda, závlaha, stanoviště…)

Kdo vás kurzem provede?


Mirka Paclová

Stěžejní činností její práce je informační a propagační činnost v oblasti zahradnictví. Spolupracuje s domácími i zahraničními odborníky. V zahradnickém oboru působí od r. 1985, Zabývá se především zahradnickou publicistikou, sestavuje a upravuje texty pro odborné články, tiskové zprávy, publikace i reklamní prezentace.

V oblasti vzdělávání se zabývá přednáškami a kurzy jak pro profesionální, tak pro hobby sektor. Poskytuje poradenský servis pro zahradní centra. Zabývá se problematikou malých zeleninových, bylinkových a školních zahrad.
Poradensky působí při pořádání výstav, trhů či soutěží se zahradnickou tématikou. Realizačně pak při výsadbě veřejné zeleně.


Vlastimil Šindelář

Vlastimil je diplomovaný zahradník, absolvent Jihočeské univerzity. Žije v Teplé na Mariánskolázeňsku. Znají ho zákazníci Zahrady Teplá, kterou s bratry Petrem a Jiřím léta budoval. Píše pro Receptář a jako odborný poradce vystupuje v pořadech. Věnuje se poradenství a aranžování květinových výstav v Litoměřicích, Olomouci, v Lysé nad Labem, Českých Budějovicích i v zahraničí. Má za sebou zkušenost z oboru v jihoamerické Bolívii a především desetiletou praxi v sousedním Německu.

Perlička: Vlastimil chodí od dubna do října bos. A jeho tip, jak si v parných dnech vytvořit vlastní tělesnou klimatizaci? Čaj z čerstvých listů vavřínu. J


Termín kurzu:
25. - 26. červen 2016

sobota 10:00 – 17:30

neděle 10:00 – 15:00

Cena kurzu:  2.500 Kč za oba dny

V případě, že by někdo mohl přijet jen v sobotu, je cena kurzu 1.900 Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto:

- celodenní občerstvení – oběd, večeře, svačinky, nápoje

- truhlík s bylinkami, které si během kurzu osázíte

- papíry a psací potřeby


Kapacita kurzu:  18 účastníků

V rámci kurzu vám nabízíme také možnost ubytování v nově vybudovaném penzionu přímo v prostorách Dvora Krasíkov, kde se večer budete moci také zúčastnit našeho tradičního country bálu, který zde v sobotu pořádáme.

Cena ubytování za osobu na dvoulůžkovém pokoji pro účastníky kurzu je 490 Kč včetně snídaně a DPH. Budete-li se účastnit kurzu jako dvojice, dejte nám vědět, abychom vás napsali na stejný pokoj.

Těšíme se na vás a krásný víkend plný zajímavého povídání o světě bylin a bylinek!


Váš Dvůr Krasíkov