Máme krytou halu!

17.10.2009 20:52

Dnes jsme dokončili přestavbu stodoly po koňském bále na krytou jízdárnu. Maringotka, která sloužila během bálu jako pódium, byla přesunuta na opačný konec stodoly a pro zimní období bude plnit účel tribuny. Pro pohodlí diváků jsme na ni umístili stoly, které jsou přes léto umístěny u bistra. Holé zdi jsme obložili balíky sena a slámy, čímž vznikly mantinely kolem celé haly, aby byla zajištěna bezpečnost jak koní, tak jezdců. Na samotný závěr jsme podlahu dosypali pilinami, aby i povrch haly byl vyhovující.

A tak když se vraceli členové našeho jezdeckého klubu v podvečer z vyjížďky, vjeli před zavedením do stáje rovnou do nové krásné jízdárny, abychom se odměnili tím nádherným pohledem za tu dřinu, která mu předcházela. Koně se chovali jako by to pro ně vůbec nebylo poprvé a tak po prvním "kolečku" v kroku hned všichni bez problémů naklusali a dali si slavnostní "kolečko" k pokřtění. Pak jsme se na koně posadili i my - "realizační" tým - Libuška, Jirka a Jindřich Sitta st. - a hrdě jsme absolvovali několik "koleček", aby i naše radost a pocit z dobře odvedené práce byly naplněny.

Zbývá už tedy jen doplnit pár posledních balíků jako mantinely a obalit středové sloupy, aby byly bezpečné. A pak už jen postavíme překážky a jdeme se vší vervou na to! Už tedy žádné bahno, sníh, led, vítr, déšť, tma,... Tak ať se nám všem dobře jezdí!


Váš Dvůr Krasíkov