Nultý Koňský bál ve stodole - 3. října 2009

13.10.2009 16:30

V sobotu 3. října se konečně po několika letech pouhého snění konal na Dvoře Krasíkově nultý Koňský bál.

A abychom to klasicky neměli jednoduché a byla to pro nás "trochu" výzva, padlo rozhodnutí, že tento bál uspořádáme, tři týdny před jeho konáním. Kdo už nás dříve navštívil a měl možnost podívat se s námi do naší stodoly, určitě všem potvrdí, že mnozí by se neubránili ťukání si na čelo a nahlížení na nás jako na blázny. No, jen si to vemte. To máte:

vystěhovat stodolu, uklidit ji, srovnat vychýlený sloup, dotáhnout do stodoly elektřinu, nainstalovat světla, sestavit parket, podium, stoly, lavice, barový pult, dotáhnout k němu vodu ze stájí, zbudovat vstup pro hosty z vnější strany stodoly, utěsnit zavřená vrata proti průvanu, natáhnout maskovací sítě, dovézt a nainstalovat dekoraci, nainstalovat chemické záchody, vyrobit gril na berana,...

No, málo toho nebylo. Ale světe div se, v pátek 2. října, tedy den před akcí, bylo vše připraveno na generální zkoušku, která proběhla na jedničku.

V sobotu v pět hodin se tedy otevřely vrata naší stodoly a první hosté začali vstupovat do nového impozantního prostoru. Prvním ujištěním, že jsme rozhodně odvedli dobrou práci byly jejich pochvalné komentáře. Nikdo nečekal, že ta stodola bude vypadat tak dobře. Účinkující si chválili i její akustiku. Pomalu, ale jistě se začaly zaplňovat jeden stůl po druhém. Nejdříve ale všichni hosté zamířili k baru, kde si objednali něco pro zahřátí, protože to jediné, co už jsme nebyli schopni ovlivnit, bylo počasí. I proto jsme se přiklonili k variantě uspořádat bály v příštím roce v teplých měsících.

I tak ale na tuto akci zavítalo zhruba 200 hostů, takže když začala hrát první kapela, skupina Náhoda, nehemžilo se to jen u barového pultu, ale i na tanečním parketu. Druhou kapelou, která vyplnila druhou polovinu večera a zůstala hrát až do pozdních ranních hodin, byla kapela Kamion. Tancovalo se jak klasicky, tak i skupinově. Skupinově tančené country tance byly zvládnuté naprosto perfektně a i hosté, kteří se nechali strhnout a jako začátečníci se ke skupině přidali, tancovali po chvíli jako zkušení mazáci.

V rámci programu hostům také zatancovaly své kankánové vystoupení i dívky ze skupiny Romance, které si dokonce k jedné ze skladeb "vypůjčily" tři muže z přihlížejících hostů. Druhým vystoupení, které do programu bylo zařazeno jako překvapení, bylo loutkové představení pana Milana Formana, člena Divadla Bratří Formanů, který odpoledne vystupoval se svým představením na hradě Krasíkov v rámci Slavností jablek. Neposlední součástí programu byla dražba koní, které vyrobily děti ze Základní školy v Černošíně. Jednotlivé koně s profesionální lehkostí předváděly členky Jezdeckého Klubu Dvůr Krasíkov - Rebecca Hořánková, Adéla Steinerová a Sára Sumegová. Hosté také mohli vyhrát věcné ceny v tombole, do které prodávaly lístky paní Válová s asistentkou.

Během celého večera se u barového pultu točilo pivo, nalévaly panáky a grogy, ale hlavně grilovalo maso - vepřová krkovice a kuřecí steaky. Vše doplňovaly výborné utopence a nakládané hermelíny. Všichni se cpali, až měli boule za ušima a není divu, jídlo bylo opravdu výborné. A to se ještě na grilu pekl celý beran, který byl připraven na půlnoc jako gurmánská tečka za těmito hody.

Celý bál skončil ve tři hodiny ráno a dle komentářů odcházejících hostů se povedl. A tak slibuju, že opravdu uspořádáme příští rok další! :)

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří nám pomohli tento bál zajistit a zorganizovat, protože bez nich by to neklaplo:

Karel Týzl, starosta obce Konstantinovy Lázně

Václav Panoš, starosta obce Kokašice

Miroslava Válová, předsedkyně Místní Akční Skupiny Český Západ

Sbor dobrovolných hasičů Kokašice

 

 

 


Váš Dvůr Krasíkov