Začínáme psát!

14.03.2009 20:53

Konečně vám začínáme psát zprávy ze Dvora Krasíkova. Pokusíme se tedy shrnout, co se stalo od začátku roku 2009 do dnešního dne.

Jak už jste si v lednu všimli na naší titulní stránce, první přírůstek v roce 2009 se narodil už 3. ledna. Tohle kůzle nám nastartovalo opravdový mládě-boom :) . Do dnešního dne se nám narodilo už 19 jehňat a 6 kůzlat. V zimních stájích se to teď tedy jenom hemží. Zatím posledním přírůstkem jsou trojčata-kůzlata. Vzhledem k tomu, že se jedná o plemeno holandských mini koz, jsou tato kůzlátka velká asi jako koťata a jsou stejně tak hebká, o roztomilosti ani nemluvě.

Jaro přišlo už i na naše kachny. Začaly snášet jako o život a tak doufáme, že brzy se to na farmě bude hemžit i kachňaty.

Co nás teď ale drží v napětí nejvíce, je naše nová klisna Samanta, která měla už před týdnem porodit hříbě. Zatím nás napíná a s naprosto klidným a nechápavým výrazem na nás kouká při každé naší noční kontrole. A místo toho, aby se pochlubila svým novým potomkem, kouká a hledá, jestli jsme jí něco dobrého nepřinesli. To by se z ní jeden zbláznil!

Samantu a spolu s ní Kim a Kailu jsme koupili na začátku ledna. Kim a Kaila, sestry po matce i otci, pochází ze stáje Dvorka u Adršpachu. Samanta je až od Vyškova. Všechny tři kobyly jsou plemena českomoravský belgik, jen jiná barevná variace. Jak už je napsáno výše, Samanta by se měla hřebit každným dnem. Kim, mladší ze sester, by měla přivést hříbě na svět na přelomu března a dubna. Kaila, bohužel, loni nezabřezla.

Dalším koněm, který přibyl do naší stáje, je Robin, roční hřebeček plemene hafling, kterého si k nám ustájili jeho majitelé ze sousední vesnice Lomy. Z počátku jsme byli zvědaví, jak se Robin uvede mězi ostatní koně, ale všechny naše pochybnosti se rozplynuly v okamžiku, kdy skopal Honzu a Luka, naše tříleté hřebce, kteří ho chtěli přivítat po svém "mazáckém" způsobu. Od té chvíle se Robin stal naprosto rovnocenným členem naší "klučičí" části koňské bandy.

Bohužel, všechno dobré má i své smutné dny. A na konci jednoho takového nás opustila Maruška - klisna Little Mary, která 2 roky bojovala s vážnými zdravotními problémy, ale neúspěšně. Maruška k nám v roce 2005 přišla rovnou z pastviny, kde byla celý rok. Neviděla na pravé oko a bála se lidí. Za sebou měla krátkou, ale úspěšnou dostihovou kariéru. Na našem Dvoře se postupně zotavila a získala zpět důvěru k lidem a také přivedla na svět hřebečka Luka, kterému jsou teď už 3 roky a roste z něj krásný kůň. Přejeme jí, aby se jí v tom koňském nebi krásně běhalo.

A tím končí tato první zpráva. S další zprávou ze Dvora Krasíkova přijdeme brzy.

Zatím nashledanou!

 


Váš Dvůr Krasíkov