Informace o nás

Dvůr Krasíkov je rozsáhlý zemědělský areál, který býval v historii krásným knížecím poplužním dvorem zahrnujícím pivovar, maštale, kravíny, teletníky, bramborárnu, kovárnu, zahradnictví, stodolu, špejchar a další a další stavby. Bohužel, ani tento krásný statek nevynechala doba komunismu a její "blahodárné" hospodaření, a všechny budovy a vybavení statku byly zdevastovány provozem strojně-traktorové stanice státního statku. Ani následná privatizace po roce 1989 tomuto statku nepřinesla příliš mnoho štěstí.

V současné době areál spravuje naše rodinná společnost a její příznivci. Všemi možnými silami a dostupnými prostředky se snažíme tento areál zachránit dřív, než jeho devastaci dokončí zub času. Naším snem a snad i reálným cílem je tomuto areálu znovu vrátit život, jeho atmosféru a reprezentativní vzhled.

Za dobu našeho působení zde se nám již podařilo vybudovat kompletně nové ustájení pro naše koně - anglické stáje s prostornými boxy a zázemím pro obsluhu stájí.

V červnu 2009 bylo poprvé otevřeno sezónní občerstvení v prostorách bývalé vrátnice areálu s venkovním sezením.

 

Dalším rekonstruovaným objektem je vážní domek, ve kterém vznikla první ubytovací kapacita našeho dvora - apartmán se dvěma ložnicemi, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a koupelnou s toaletou.

Dále byla vystěhována ze dvou třetin stodola, která nyní slouží jako multifunkční objekt - přes zimu jako krytá jízdárna, přes léto jako prostor pro taneční bály, koncerty, divadla, turnaje apod.
V roce 2010 byla dokončena první etapa výstavby klubu jezdců - dámské a pánské šatny včetně umýváren a toalet.

V březnu 2011 byla dokončena rekonstrukce "bytu pod špejcharem", ze kterého se stala Amálčina mýdlárna - výrobna přírodních rostlinných mýdel s příjemným obchůdkem a dokonce i možností posedět uvnitř u kávy a zahřát se v nevlídných dnech.

Během roku 2013 jsme dokončili další pěkný projekt s ještě lepším výstupem - sýrárnu - výrobnu kozích sýrů. Zároveň se nám podařilo získat všechna potřebná povolení a certifikáty pro výrobu a následný prodej.
Dopadne-li všechno dobře, přibyde nám konečně možnost i ubytování pro vás. A to hned ve dvou kategoriích. V létě by měla být do provozu uvedena turistická ubytovna s kapacitou cca 20 - 30 lůžek. A v prosinci bychom měli dokončit prvních 8 pokojů penzionového typu pod střechou nad koňskými stájemi, kde bude poskytováno ubytování i se snídaní.

Z výčtu rekonstuovaných prostor se může zdát, že vše jde snadno a lehce, ale bohužel nic není zadarmo. A zvlášť v tak velkém areálu má každá koruna daleko menší moc než obvykle a náklady naopak rostou neúměrnou rychlostí. A tak je potřeba každou korunu opravdu minimálně dvakrát na dlani obrátit než ji pustíme do světa. Zbývá nám pořád ještě velká část areálu, která čeká na záchranu. A zbývá nám ještě pořád mnoho nápadů na aktivity, které by mohly různé kouty našeho areálu oživit - restaurace, penzion, pivovar, střelnice, větrný mlýn,...

Sledujte tedy s námi, jak se nám na této cestě k cíli bude dařit a držte nám palce! :)

 


Váš Dvůr Krasíkov